درایور نوری در بسیاری از رایانه‌های مجهز به سیستم‌عامل مک برخلاف رایانه‌های ویندوزی کلیدی برای باز کردن درایو ندارد. اگر قصد دارید درایو نوری آن را باز کنید، می‌توانید به یکی از این روش‌ها عمل کنید:

استفاده از صفحه‌کلید

در گوشه‌ بالا سمت راست صفحه‌کلیدهای اپل، کلیدی برای باز کردن درایور نوری طراحی شده است. با فشار این کلید، دیسک درایو به‌حالت خروج درمی‌آید و درایو نوری به بیرون حرکت می‌کند.

استفاده از منو

شما می‌توانید نشانگر ماوس را روی آیکون درایو نوری در دسکتاپ قرار دهید و پس از کلیک راست روی آن، از منوی به‌نمایش درآمده گزینه‌ Eject را کلیک کنید. (چنانچه از صفحه‌کلیدهای ویندوزی استفاده می‌کنید می‌توانید با پایین نگه‌داشتن کلید کنترل و کلیک روی آیکون مورد نظر به منوی Eject دسترسی یابید.)

این امکان را دارید که در پنجره‌های کنار فایندر نیز با کلیک روی آیکون کوچک Eject که همراه با نام درایوهای نوری نمایش داده می‌شود، فرمان خروج درایو را صادر کنید.

سطل زباله

از دیگر روش‌های باز کردن درایو نوری، کشیدن آیکون آن از روی دسکتاپ و انتقال دادن آن روی آیکون سطل زباله در داک است. با کشیدن آیکون درایو نوری، آیکون سطل زباله به Eject تغییر نام می‌دهد و با رها کردن آیکون روی سطل زباله، درایو به بیرون هدایت می‌شود.