در این میان کاربران محصولات اپل با سیستم‌عامل آی.او.اس نیز از تنوع برنامه و بازی خوبی برخوردارند؛ زیرا بیشتر محصولات معتبر اندرویدی برای سیستم‌عامل آی.او.اس نیز منتشر می‌شود اما یکی از مشکلاتی که برای این کاربران دردسرساز است، تحریم‌های موجود و قیمت بازی‌ها و برنامه‌های ارائه شده در فروشگاه محصولات اپل است. همچنین نصب نرم‌افزارهای دانلود شده از منابع غیررسمی در سیستم‌عامل آی.او.اس محدود است و در بیشتر موارد شما به جیل‌برک کردن دستگاه نیاز خواهید داشت.

چنانچه این مشکلات موجب شده‌ نتوانید از آی‌فون، آی‌پد یا آی‌پاد خود لذت ببرید پیشنهاد می‌کنیم از سیب‌چه کمک بگیرید!

سیب‌چه یک بازارچه کاملا فارسی و ایرانی برای محصولات اپل است که بسیاری از نرم‌افزارها و بازی‌های گلچین شده این سیستم‌عامل را در خود جای داده است.

برای نصب سیب‌چه نیازی به جیل‌بریک کردن دستگاه خود ندارید و پس از نصب بازارچه براحتی می‌توانید نرم‌افزار های موردنظرتان را روی دستگاه نصب کنید.

برای استفاده از سیب‌چه کافی است روی هریک از دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل آی.او.اس 6، 7 و بالاتر به لینک بروید و گزینه نصب را فشار دهید. پس از دریافت فایل نصبی نیز گزینه Install را انتخاب کنید تا برنامه روی دستگاه شما نصب شود.

http:‌/‌‌/‌my.sibche.ir‌/‌index‌/‌mobile

توجه: پس از نصب سیب‌چه و با دریافت اولین برنامه از آن می‌توانید در آن ثبت‌نام و حساب کاربری شخصی خود را فعال کنید. راهنمای تصویری ثبت‌نام و فعال‌سازی حساب کاربری نیز در لینک زیر قابل دسترسی است:

http:‌/‌‌/‌goo.gl‌/‌M52XFv