نرم‌افزارهای بسیاری برای رایت سی‌دی و دی‌وی‌دی وجود دارد و سیستم‌عامل ویندوز نیز در ویندوز ویستا به بعد به شما این امکان را می‌دهد تا براحتی فایل‌های موردنیاز خود را روی دیسک‌های سی‌دی و دی‌وی‌دی رایت کنید. استفاده از این ابزار در ویندوز بسیار ساده است، اما گاهی اوقات برخی قابلیت‌هایی که کاربران به آن نیاز دارند با این ابزار پشتیبانی نمی‌شود.

همچنین برخی کاربران نیز هنگام استفاده از قابلیت باز نگهداشتن دیسک یا بستن آن و جلوگیری از رایت مجدد روی آن با مشکلاتی مواجه می‌شوند. نرم‌افزار gBurner ابزاری کم‌حجم با روش کار بسیار ساده است و شما به کمک آن می‌توانید در کمترین زمان، موزیک‌ها و فایل‌های خود را روی سی‌دی و دی‌وی‌دی رایت کنید. امکانات مختلفی همچون ایجاد دیسک‌های بوت، باز گذاشتن دیسک‌ها برای رایت‌های مجدد، ایجاد فایل ایمیج، استخراج محتوا از فایل‌های ایمیج، باز کردن، ویرایش و تبدیل یا رایت فایل‌های ایمیج نیز از ویژگی‌های این نرم‌افزار به‌شمار می‌رود.

نسخه رایگان این نرم‌افزار با قابلیت استفاده به‌مدت 30 روز و سازگار با همه نسخه‌های 32 و 64 بیت سیستم‌عامل ویندوز از این لینک قابل دانلود است:

http:‌/‌‌/‌www. gburner. com‌/‌download. htm