دیوار آتش (فایروال) از آن دسته ابزارهایی است که در نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل ویندوز در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و با استفاده از آن می‌توان ورود و خروج‌ها را کنترل و در صورت نیاز نیز پورت‌های سیستم‌عامل را مدیریت کرد. بسیاری از کاربران به‌دلیل استفاده‌نکردن از دیوار آتش در سیستم‌عامل ویندوز، کنترلی روی آن ندارند و با روش کار و پیکربندی آن نیز آشنا نیستند.

باتوجه به این ناآشنایی کاربران نرم‌افزار Windows Firewall Control طراحی شده است. نرم‌افزار فوق به شما این امکان را می‌دهد براحتی دیوار آتش ویندوز را کنترل کرده و مدیریت کاملی روی ورودی‌ها و خروجی‌ها داشته باشید. به کمک این برنامه شما می‌توانید از میان چهار حالت امنیتی مختلف، یکی را انتخاب کنید تا دیگر گزینه‌های در دسترس نیز باتوجه به انتخاب شما به‌طور خودکار مشخص شود. همچنین می‌توانید قوانین موقت برای نرم‌افزارهای مختلف تعیین کرده یا ارتباطات برخی نرم‌افزارها را به‌طور کامل تائید یا رد کنید. این نرم‌افزار در تمامی نسخه‌های 32 و 64 بیت ویندوز قابل استفاده است و می‌توانید آخرین نسخه آن را از این لینک دانلود کنید:

/‌http:‌/‌‌/‌www. binisoft. org‌
download‌/‌wfc4setup. exe

توجه: با مراجعه به لینک زیر و ذخیره فایل wfcFA. lng در پوشه نصب نرم‌افزار در کنار فایل wfc. exe می‌توانید از این نرم‌افزار به زبان فارسی نیز استفاده کنید.

http:‌/‌‌/‌www. binisoft. org‌/‌get. php?translation=wfcFA. lng