یکی از جذابیت‌های ویندوز 8.1 روش جدیدی است که برای بستن صفحات فعال در آن به‌کار گرفته شده است. شما می‌توانید بالای صفحات را بگیرید و با کشیدن آنها به سمت پایین، آنها را ببندید.

استفاده از این قابلیت در نمایشگر‌های لمسی بسیار لذت‌بخش است، زیرا به جستجوی کلید بستن نیازی نیست و براحتی می‌توانید با استفاده از انگشت خود صفحه‌ موردنظر را ببندید. متاسفانه محدودیت‌هایی در این قابلیت وجود دارد که یکی از آنها توانایی نداشتن در بستن پنجره‌های متعلق به برنامه‌هاست. به‌عبارت دیگر، شما می‌توانید صفحات سیستمی همچون دسکتاپ، صفحه‌ شروع، تنظیمات سیستم و صفحه‌ برنامه‌ها را به این روش ببندید، اما نمی‌توانید یک نرم‌افزار در حال اجرا یا پنجره‌ ویندوز اکسپلورر را نیز به این روش ببندید.

دوست دارید این کار را نیز با استفاده از انگشت خود انجام دهید یا در صورتی که از نمایشگر لمسی استفاده نمی‌کنید از قابلیت کشیدن و بستن با ماوس کمک بگیرید؟

نرم‌افزار Process Closer ابزاری کاملا رایگان است که قابلیت کشیدن و بستن را به نسخه‌های مختلف ویندوز از جمله اکس‌پی، ویستا، ویندوز 7 و 8 اضافه می‌کند.

پس از دانلود و نصب این نرم‌افزار، یک آیکون در کنار ساعت ویندوز قرار خواهد گرفت که با کلیک روی آن پنجره‌ Drag & Kill به‌نمایش درمی‌آید. شما می‌توانید با کشیدن این پنجره روی هریک از پنجره‌های فعال در ویندوز، آنها را ببندید.

چنانچه از نمایشگرهای لمسی استفاده می‌کنید، از همان عملیات کشیدن روی پنجره‌ هدف استفاده کنید و در صورتی‌که با ماوس این کار را انجام می‌دهید، ‌باید با کلیک راست ماوس این گزینه را روی پنجره‌ موردنظرتان حرکت دهید.

از ویژگی‌های قابل ذکر در نرم‌افزار Process Closer، پشتیبانی از قابلیت بستن پنجره‌ها در حالت‌های مختلفی مانند بستن عادی، بستن پردازش و زیرپردازش‌های مرتبط است.

علاوه بر اینها شما می‌توانید با فعال کردن قابلیت Detect not responding process از برنامه بخواهید تا در صورت هنگ کردن هریک از برنامه‌ها به شما هشدار دهد. در این شرایط نیز شما می‌توانید با فشار یک دکمه، برنامه‌ مذکور را ببندید.

این نرم‌افزار برای نصب و اجرا در سیستم‌های عامل اکس‌پی، ویستا و ویندوز 7 نیازمند NET Framework 4 است و می‌توانید آخرین نسخه‌ آن را از لینک زیر دانلود کنید:

http:‌/‌‌/‌www.adminscope.com‌/‌downloads‌/‌process-closer

Microsoft.NET Framework 4: http:‌/‌‌/‌goo.gl‌/‌uOa1P3